Banii publici în județul Buzău, firme
Tranzit Ralea Company SRL
Achizițiile publice câștigate de Tranzit Ralea Company SRL (cod fiscal 28482678) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
475 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
16
Instituții
8
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Unitatea Militara 01838165 mii lei
1 achiziție
- Comuna Pardoși120 mii lei
1 achiziție
- Comuna Puiești103 mii lei
2 achiziții
- Comuna Mărgăritești54 mii lei
2 achiziții
- Administratia Domeniului Public20 mii lei
2 achiziții
- Comuna Buda12 mii lei
6 achiziții
- Comuna Topliceni1.500 lei
1 achiziție
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
- Unitatea Militara 01838165 mii lei
PIATRA SPARTA 0/63 (amstec optimal) -60
8 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Pardoși120 mii lei
repartii si intretinere drumuri prin pietruire
16 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Puiești87 mii lei
Lucrari de intretinere drumuri de exploatare agricola DE66 si DE125-25, Comuna Puiesti
13 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Mărgăritești40 mii lei
Inchriere utilaje de terasament cu deservent, inclusiv transport utilaj in situ
14 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Puiești16 mii lei
Servicii de închiriere utilaje cu operator pentru lucrări de salubrizare
16 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Mărgăritești14 mii lei
Inchriere utilaje de terasament cu deservent, inclusiv transport utilaj in situ
1 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Administratia Domeniului Public12 mii lei
Achizitie Piatra sparta 0-63 mm
28 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Administratia Domeniului Public8.000 lei
ACHIZITIE PIETRIS 4-8 mm
13 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda3.640 lei
PIATRA SPARTA 16/31,5
15 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.870 lei
BETON C20/25 S2
9 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.440 lei
PIATRA SPARTA 16/31,5
22 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda1.800 lei
transport agregate
15 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Topliceni1.500 lei
nisip
20 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda1.000 lei
transport agregate
22 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda500 lei
TRANSPORT BETOM
9 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
benzina
2 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 8 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PIATRA SPARTA 0/63 (amstec optimal) -60 | Unitatea Militara 01838 | 165.163 lei |
| 16 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | repartii si intretinere drumuri prin pietruire | Comuna Pardoși | 120.000 lei |
| 13 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Lucrari de intretinere drumuri de exploatare agricola DE66 si DE125-25, Comuna Puiesti | Comuna Puiești | 86.744 lei |
| 14 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Inchriere utilaje de terasament cu deservent, inclusiv transport utilaj in situ | Comuna Mărgăritești | 40.000 lei |
| 16 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de închiriere utilaje cu operator pentru lucrări de salubrizare | Comuna Puiești | 16.000 lei |
| 1 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Inchriere utilaje de terasament cu deservent, inclusiv transport utilaj in situ | Comuna Mărgăritești | 13.500 lei |
| 28 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Achizitie Piatra sparta 0-63 mm | Administratia Domeniului Public | 12.000 lei |
| 13 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ACHIZITIE PIETRIS 4-8 mm | Administratia Domeniului Public | 8.000 lei |
| 15 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PIATRA SPARTA 16/31,5 | Comuna Buda | 3.640 lei |
| 9 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | BETON C20/25 S2 | Comuna Buda | 2.870 lei |
| 22 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PIATRA SPARTA 16/31,5 | Comuna Buda | 2.440 lei |
| 15 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | transport agregate | Comuna Buda | 1.800 lei |
| 20 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | nisip | Comuna Topliceni | 1.500 lei |
| 22 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | transport agregate | Comuna Buda | 1.000 lei |
| 9 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | TRANSPORT BETOM | Comuna Buda | 500 lei |
| 2 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | benzina | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 321 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.