Banii publici în județul Buzău, firme
Sobis Ap S.R.L.
Achizițiile publice câștigate de Sobis Ap S.R.L. (cod fiscal 52200796) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
172 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
15
Instituții
12
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Înregistrată la ANAF pe 23 iulie 2025, cu 182 zile înainte de prima plată primită anul acesta de la o primărie (21 ianuarie 2026).
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
1 achiziție
- Comuna Glodeanu Sărat30 mii lei
2 achiziții
- Comuna Buda26 mii lei
2 achiziții
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Bradeanu8.100 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat8.100 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Scoala Ion Creanga Buzau5.500 lei
1 achiziție
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA,CTR-W, BK
25 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Sărat25 mii lei
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, IT, CTR-W,AS, RA W, BK
18 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda20 mii lei
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, IT, CTR-W, BK
27 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA
2 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, BK
22 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, BK Numar de referinta: APL_2009151
4 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA
28 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Bradeanu8.100 lei
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, BK
26 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat8.100 lei
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, BK
31 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA
28 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda6.000 lei
Inrolare Ghiseul.ro
8 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Ion Creanga Buzau5.500 lei
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF
10 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Sărat5.000 lei
Inrolare Ghiseul.ro
21 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, BK
30 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA
30 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 25 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA,CTR-W, BK | Statiunea De Cercetare Dezvoltare Pentru Legumicultura Buzau | 31.200 lei |
| 18 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, IT, CTR-W,AS, RA W, BK | Comuna Glodeanu Sărat | 25.200 lei |
| 27 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, IT, CTR-W, BK | Comuna Buda | 20.400 lei |
| 2 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA | Directia Sanitara Veterinara Si Pentru Siguranta Alimentelor Buzau | 16.200 lei |
| 22 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, BK | Banca De Resurse Genetice Vegetale - Pentru Legumicultura, Floricultura, Plante Aromatice Si Medicinale Buzau | 15.200 lei |
| 4 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA, BK Numar de referinta: APL_2009151 | Liceul Tehnologic Alexandru Ioan Cuza Buzău | 9.900 lei |
| 28 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA | Directia Judeteana De Statistica Buzau | 8.800 lei |
| 26 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, BK | Scoala Gimnaziala Bradeanu | 8.100 lei |
| 31 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, BK | Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat | 8.100 lei |
| 28 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA | Inspectoratul Teritorial De Munca Buzau | 6.000 lei |
| 8 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Inrolare Ghiseul.ro | Comuna Buda | 6.000 lei |
| 10 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF | Scoala Ion Creanga Buzau | 5.500 lei |
| 21 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Inrolare Ghiseul.ro | Comuna Glodeanu Sărat | 5.000 lei |
| 30 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, BK | Liceul Tehnologic Meserii Si Servicii | 4.800 lei |
| 30 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet informatic APLxPERT format din modulele CO, MF, SA | Inspectoratul Teritorial De Munca Buzau | 1.200 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.