Banii publici în județul Buzău, firme
Prb Clarum SRL
Achizițiile publice câștigate de Prb Clarum SRL (cod fiscal 14874884) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
284 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
10
Instituții
5
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Ziduri162 mii lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Smeeni67 mii lei
3 achiziții
- Comuna Rușețu38 mii lei
2 achiziții
- Comuna C.A. Rosetti10 mii lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat7.600 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
- Comuna Ziduri158 mii lei
Furnizare și instalare sisteme de tratare și filtrare apă
1 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Smeeni41 mii lei
Servicii reparatii , filtrare si optimizare retea apa rece chiuvete bai
26 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Rușețu36 mii lei
Sistem statii filtrare apa schimb carbune activ, ecomix,valve RX, montare filtrare UV si stocare apa
20 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Smeeni24 mii lei
Servicii reparatii , filtrare si optimizare retea apa rece chiuvete bai
26 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna C.A. Rosetti10 mii lei
Evaluare tehnica completa a instalațiilor de filtrare și dedurizare a apei
16 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat5.500 lei
Statie dedurizare/deferizare cu Ecomix 1X30L
11 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri4.000 lei
Sare Pastile
22 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Rușețu2.700 lei
DOZATOR APA RECE SI CALDA.
29 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat2.100 lei
Sistem de filtrare apa prin osmoza inversa cu 5 trepte si LAMPA UV + Butelie suplimentara
8 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Smeeni1.653 lei
SARE PASTILE
18 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 1 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Furnizare și instalare sisteme de tratare și filtrare apă | Comuna Ziduri | 158.100 lei |
| 26 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii reparatii , filtrare si optimizare retea apa rece chiuvete bai | Scoala Gimnaziala Smeeni | 41.200 lei |
| 20 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Sistem statii filtrare apa schimb carbune activ, ecomix,valve RX, montare filtrare UV si stocare apa | Comuna Rușețu | 35.500 lei |
| 26 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii reparatii , filtrare si optimizare retea apa rece chiuvete bai | Scoala Gimnaziala Smeeni | 23.700 lei |
| 16 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Evaluare tehnica completa a instalațiilor de filtrare și dedurizare a apei | Comuna C.A. Rosetti | 10.000 lei |
| 11 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Statie dedurizare/deferizare cu Ecomix 1X30L | Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat | 5.500 lei |
| 22 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Sare Pastile | Comuna Ziduri | 4.000 lei |
| 29 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | DOZATOR APA RECE SI CALDA. | Comuna Rușețu | 2.700 lei |
| 8 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Sistem de filtrare apa prin osmoza inversa cu 5 trepte si LAMPA UV + Butelie suplimentara | Scoala Gimnaziala Glodeanu Sarat | 2.100 lei |
| 18 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SARE PASTILE | Scoala Gimnaziala Smeeni | 1.653 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.