Banii publici în județul Buzău, firme
Noua Tei Com SRL
Achizițiile publice câștigate de Noua Tei Com SRL (cod fiscal 5638078) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
308 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
229
Instituții
30
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Comuna Grebănu: 17 achiziții anul acesta, 18 mii lei (0% din banii primăriei).
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
- Unitatea Militara 0183844 mii lei
8 achiziții
- Comuna Podgoria37 mii lei
8 achiziții
- Comuna Murgești29 mii lei
12 achiziții
- Comuna Grebănu18 mii lei
17 achiziții
- Administratia Domeniului Public17 mii lei
29 achiziții
- Comuna Ziduri16 mii lei
6 achiziții
- Spital Municipal Ramnicu Sarat14 mii lei
22 achiziții
- Comuna Rîmnicelu13 mii lei
1 achiziție
- Comuna Topliceni12 mii lei
9 achiziții
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu11 mii lei
8 achiziții
6 achiziții
- Unitate Militara 019109.276 lei
2 achiziții
- Comuna Racovițeni7.609 lei
5 achiziții
7 achiziții
- Scoala Gimnaziala Topliceni6.216 lei
2 achiziții
6 achiziții
6 achiziții
- Scoala Gimnaziala Puiesti4.943 lei
5 achiziții
7 achiziții
- Unitatea Militara 01454 Buzau4.202 lei
2 achiziții
- Comuna Valea Rîmnicului4.164 lei
5 achiziții
- Acvaterm S.A.4.060 lei
2 achiziții
2 achiziții
- Comuna Pardoși3.155 lei
4 achiziții
- Comuna Buda3.134 lei
7 achiziții
- Comuna Boldu2.917 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Podgoria2.238 lei
2 achiziții
3 achiziții
- Transport Urban Calatori SA1.542 lei
22 achiziții
3 achiziții
Cele mai mari achiziții
- Comuna Podgoria18 mii lei
Materiale de constructii
20 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Rîmnicelu13 mii lei
PACHET MOBILIER
19 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 0183812 mii lei
PACHET UNELTE + SCULE -60
1 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Murgești10 mii lei
Diverse articole si materiale de intretinere si reparatii
29 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 018388.698 lei
LAVABIL COLORAT ZERTIFICAT KOBER GT4 15L - 60
2 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Topliceni8.099 lei
pachet mobilier
14 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Podgoria8.031 lei
Diverse materiale de constructii
12 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
PACHET MATERIALE
29 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 018386.595 lei
CORNIER 70 X 70 X 7 – 6M
12 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 018385.654 lei
PACHET MATERIALE-65
24 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Podgoria5.567 lei
Materiale de constructii
29 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Racovițeni4.853 lei
PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII- Renovare Sediu CAP
10 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu4.766 lei
PACHET MATERIALE
11 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Topliceni4.724 lei
BETON B250-C16/20 AG0-16
10 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitate Militara 019104.719 lei
DIVERSE MATERIALE ANUNT ADV1513715
29 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitate Militara 019104.557 lei
PACHET BLOCURI DIN BETON
19 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 018384.499 lei
FOLIE ALBA 4M -60
8 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri4.132 lei
PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII
16 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri4.117 lei
PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII
31 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Administratia Domeniului Public3.876 lei
Achizitie bordura si ciment
19 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Acvaterm S.A.3.599 lei
Ansamblu tamplarie PVC
5 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 018383.474 lei
PACHET MATERIALE -60
2 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Murgești3.402 lei
Diverse articole si materiale pentru reparatii si intretinere
25 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Puiesti3.393 lei
PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII
28 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Murgești3.011 lei
Diverse articole si materiale pentru reparatii si intretinere
18 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 20 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Materiale de constructii | Comuna Podgoria | 17.703 lei |
| 19 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MOBILIER | Comuna Rîmnicelu | 13.000 lei |
| 1 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET UNELTE + SCULE -60 | Unitatea Militara 01838 | 11.949 lei |
| 29 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Diverse articole si materiale de intretinere si reparatii | Comuna Murgești | 10.136 lei |
| 2 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | LAVABIL COLORAT ZERTIFICAT KOBER GT4 15L - 60 | Unitatea Militara 01838 | 8.698 lei |
| 14 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | pachet mobilier | Comuna Topliceni | 8.099 lei |
| 12 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Diverse materiale de constructii | Comuna Podgoria | 8.031 lei |
| 29 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE | Scoala Gimnaziala "Vasile Cristoforeanu" | 6.659 lei |
| 12 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | CORNIER 70 X 70 X 7 – 6M | Unitatea Militara 01838 | 6.595 lei |
| 24 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE-65 | Unitatea Militara 01838 | 5.654 lei |
| 29 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Materiale de constructii | Comuna Podgoria | 5.567 lei |
| 10 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII- Renovare Sediu CAP | Comuna Racovițeni | 4.853 lei |
| 11 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 4.766 lei |
| 10 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | BETON B250-C16/20 AG0-16 | Scoala Gimnaziala Topliceni | 4.724 lei |
| 29 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | DIVERSE MATERIALE ANUNT ADV1513715 | Unitate Militara 01910 | 4.719 lei |
| 19 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET BLOCURI DIN BETON | Unitate Militara 01910 | 4.557 lei |
| 8 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | FOLIE ALBA 4M -60 | Unitatea Militara 01838 | 4.499 lei |
| 16 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII | Comuna Ziduri | 4.132 lei |
| 31 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII | Comuna Ziduri | 4.117 lei |
| 19 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Achizitie bordura si ciment | Administratia Domeniului Public | 3.876 lei |
| 5 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Ansamblu tamplarie PVC | Acvaterm S.A. | 3.599 lei |
| 2 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE -60 | Unitatea Militara 01838 | 3.474 lei |
| 25 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Diverse articole si materiale pentru reparatii si intretinere | Comuna Murgești | 3.402 lei |
| 28 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE DE CONSTRUCTII | Scoala Gimnaziala Puiesti | 3.393 lei |
| 18 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Diverse articole si materiale pentru reparatii si intretinere | Comuna Murgești | 3.011 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Pasul următor, 4 din 4
Ce fac primarii, consilierii și parlamentarii?