Banii publici în județul Buzău, firme
Multimedia Displays Development Management S.R.L.
Achizițiile publice câștigate de Multimedia Displays Development Management S.R.L. (cod fiscal 40129471) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
784 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
474
Instituții
30
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Lucrează pentru 32 primării din județ.
- Comuna Gura Teghii: 47 achiziții anul acesta, 22 mii lei (2% din banii primăriei).
- Comuna Smeeni: 36 achiziții anul acesta, 14 mii lei (0% din banii primăriei).
- Comuna Bisoca: 32 achiziții anul acesta, 11 mii lei (1% din banii primăriei).
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
- Casa Judeteana De Pensii Buzau79 mii lei
24 achiziții
- Scoala Gimnaziala Robeasca77 mii lei
2 achiziții
- Comuna Sărulești55 mii lei
4 achiziții
- Comuna Padina49 mii lei
10 achiziții
- Scoala Gimnaziala „Dumitru I. Ionescu”47 mii lei
3 achiziții
- Comuna Ulmeni43 mii lei
13 achiziții
- Comuna Calvini43 mii lei
8 achiziții
- Comuna Glodeanu Siliștea29 mii lei
5 achiziții
- Scoala Gimnaziala Costesti24 mii lei
3 achiziții
11 achiziții
- Comuna Gura Teghii22 mii lei
47 achiziții
- Comuna Cochirleanca21 mii lei
11 achiziții
- Orașul Pogoanele18 mii lei
11 achiziții
- Comuna Măgura18 mii lei
5 achiziții
- Comuna Vernești15 mii lei
10 achiziții
- Comuna Smeeni14 mii lei
36 achiziții
- Comuna Zărnești13 mii lei
6 achiziții
- Comuna Scorțoasa13 mii lei
17 achiziții
- Muzeul Judetean Buzau12 mii lei
1 achiziție
- Comuna Gălbinași12 mii lei
8 achiziții
- Comuna Bisoca11 mii lei
32 achiziții
- Teatrul George Ciprian11 mii lei
24 achiziții
- Comuna Vintilă Vodă10 mii lei
2 achiziții
- Comuna Bozioru9.831 lei
12 achiziții
- Comuna Merei9.793 lei
3 achiziții
- Comuna Odăile9.649 lei
2 achiziții
- Comuna Puiești9.382 lei
8 achiziții
- Comuna Mihăilești9.283 lei
9 achiziții
- Comuna Chiojdu8.885 lei
6 achiziții
- Comuna Săpoca8.723 lei
10 achiziții
Cele mai mari achiziții
- Scoala Gimnaziala Robeasca52 mii lei
Pachet echipamente IT
15 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala „Dumitru I. Ionescu”34 mii lei
GHIOZDAN SCOLAR ECHIPAT COMPLET
1 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Casa Judeteana De Pensii Buzau33 mii lei
Statie de lucru tip PC
8 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Sărulești28 mii lei
Componente si consumabile IT&C, inclusiv periferice
6 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Robeasca25 mii lei
Pachet echipamente IT-multifunctionala
24 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Sărulești23 mii lei
Echipamente, componente si consumabile IT&C inclusiv periferice
18 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Calvini23 mii lei
Pachet echipamente IT
14 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ulmeni21 mii lei
pachet echipament it
1 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Costesti19 mii lei
Multifunctionala Konica Minolta Bizhub / Ineo C251i
16 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Padina17 mii lei
Echipamente IT&C
13 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Siliștea16 mii lei
Pachet componente si accesorii PC
13 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Muzeul Judetean Buzau12 mii lei
Echipamente pentru supraveghere video
30 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Padina12 mii lei
retea date locala avand minim componentele din oferta
16 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Măgura11 mii lei
pachet diverse
3 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Zărnești9.917 lei
Furnizare de piese si accesorii pentru fotocopiatoare si echipamente IT
24 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Casa Judeteana De Pensii Buzau8.824 lei
Cartus Canon MF246
9 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Imprimante laser
28 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Set cartuse Bizhub 257i
4 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Merei7.945 lei
Consumabile IT
28 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Siliștea5.737 lei
materiale toner
6 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Gura Teghii5.700 lei
Unitate PC
24 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Odăile5.632 lei
Componente si consumabile IT&C inclusiv periferice
9 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Padina5.632 lei
Componente si consumabile IT&C inclusiv periferice
4 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiojdu5.595 lei
ACHIZITIE PRODUSE IT
11 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vintilă Vodă5.586 lei
PACHET MENTENANTA PC
22 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 15 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet echipamente IT | Scoala Gimnaziala Robeasca | 52.347 lei |
| 1 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | GHIOZDAN SCOLAR ECHIPAT COMPLET | Scoala Gimnaziala „Dumitru I. Ionescu” | 33.843 lei |
| 8 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Statie de lucru tip PC | Casa Judeteana De Pensii Buzau | 33.045 lei |
| 6 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Componente si consumabile IT&C, inclusiv periferice | Comuna Sărulești | 28.019 lei |
| 24 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet echipamente IT-multifunctionala | Scoala Gimnaziala Robeasca | 25.150 lei |
| 18 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Echipamente, componente si consumabile IT&C inclusiv periferice | Comuna Sărulești | 23.141 lei |
| 14 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet echipamente IT | Comuna Calvini | 23.110 lei |
| 1 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | pachet echipament it | Comuna Ulmeni | 21.091 lei |
| 16 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Multifunctionala Konica Minolta Bizhub / Ineo C251i | Scoala Gimnaziala Costesti | 19.344 lei |
| 13 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Echipamente IT&C | Comuna Padina | 17.190 lei |
| 13 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet componente si accesorii PC | Comuna Glodeanu Siliștea | 16.431 lei |
| 30 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Echipamente pentru supraveghere video | Muzeul Judetean Buzau | 12.184 lei |
| 16 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | retea date locala avand minim componentele din oferta | Comuna Padina | 11.887 lei |
| 3 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | pachet diverse | Comuna Măgura | 10.776 lei |
| 24 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Furnizare de piese si accesorii pentru fotocopiatoare si echipamente IT | Comuna Zărnești | 9.917 lei |
| 9 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Cartus Canon MF246 | Casa Judeteana De Pensii Buzau | 8.824 lei |
| 28 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Imprimante laser | Agentia Judeteana Pentru Plati Si Inspectie Sociala Buzau | 8.264 lei |
| 4 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Set cartuse Bizhub 257i | Scoala Gimnaziala „Dumitru I. Ionescu” | 8.022 lei |
| 28 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile IT | Comuna Merei | 7.945 lei |
| 6 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | materiale toner | Comuna Glodeanu Siliștea | 5.737 lei |
| 24 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Unitate PC | Comuna Gura Teghii | 5.700 lei |
| 9 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Componente si consumabile IT&C inclusiv periferice | Comuna Odăile | 5.632 lei |
| 4 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Componente si consumabile IT&C inclusiv periferice | Comuna Padina | 5.632 lei |
| 11 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ACHIZITIE PRODUSE IT | Comuna Chiojdu | 5.595 lei |
| 22 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MENTENANTA PC | Comuna Vintilă Vodă | 5.586 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.