Banii publici în județul Buzău, firme
La Fântâna S.R.L.
Achizițiile publice câștigate de La Fântâna S.R.L. (cod fiscal 50455254) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
189 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
60
Instituții
24
din județul Buzău
De la cine a primit bani
3 achiziții
- Comuna Balta Albă26 mii lei
1 achiziție
- Gradinita Cu Program Prelungit Nr 813 mii lei
1 achiziție
- Centrul Cultural Florica Cristoforeanu12 mii lei
3 achiziții
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Movila Banului9.600 lei
1 achiziție
- Comuna Brădeanu8.100 lei
1 achiziție
4 achiziții
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Puiesti7.200 lei
1 achiziție
- Compania De Apa SA Buzau5.640 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu4.800 lei
1 achiziție
- Institutia Prefectului Judetul Buzau4.640 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton4.144 lei
1 achiziție
- Teatrul George Ciprian3.938 lei
12 achiziții
- Domenii Prest Serv S.R.L.2.978 lei
8 achiziții
3 achiziții
- Comuna Cătina2.520 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Consiliul Județean Buzău1.280 lei
4 achiziții
3 achiziții
- Comuna Merei233 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
Abonament La Fantana
24 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Balta Albă26 mii lei
Abonament apa La Fantana
29 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Gradinita Cu Program Prelungit Nr 813 mii lei
Abonament La Fantana
28 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Movila Banului9.600 lei
Abonament La Fantana
5 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Purificator La Fantana
26 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Apă plată distribuită cu dozatoare de apă
22 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Brădeanu8.100 lei
ECHIPAMENTE DE RACIRE A APEI DE CONSUM SI BIDOANE CU APA PENTRU ACESTEA
3 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Purificator La Fantana Numar de referinta: 000017
17 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Puiesti7.200 lei
Abonament La Fantana
27 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
ABONAMENT CAFEA
19 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Purificator Lafantana
30 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Compania De Apa SA Buzau5.640 lei
Abonament furnizare cafea
12 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Abonament La Fantana
23 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet servicii La Fantana
17 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu4.800 lei
Abonament apa La Fantana
2 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Cafea La Fantana
8 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Abonament La Fantana
24 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton4.144 lei
Purificator La Fantana - 2 buc pe perioada 01.09.2026 - 31.12.2027
24 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Institutia Prefectului Judetul Buzau3.360 lei
SERVICII DE DISTRIBUTIE DE APA DE MASA IN SISTEM PURIFICATOARE
28 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Abonament La Fantana
9 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Cătina2.520 lei
Abonament La Fantana
23 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Purificator La Fantana
30 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Domenii Prest Serv S.R.L.1.680 lei
Distributie apa potabila
30 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Institutia Prefectului Judetul Buzau1.280 lei
SERVICII DE DISTRIBUTIE APA ÎN SISTEM WATERCOOLER
28 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Apa plata distribuita cu dozatoare de apa
22 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 24 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 28.800 lei |
| 29 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament apa La Fantana | Comuna Balta Albă | 25.500 lei |
| 28 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Gradinita Cu Program Prelungit Nr 8 | 12.584 lei |
| 5 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Scoala Gimnaziala Movila Banului | 9.600 lei |
| 26 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Purificator La Fantana | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 9.340 lei |
| 22 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Apă plată distribuită cu dozatoare de apă | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 8.160 lei |
| 3 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ECHIPAMENTE DE RACIRE A APEI DE CONSUM SI BIDOANE CU APA PENTRU ACESTEA | Comuna Brădeanu | 8.100 lei |
| 17 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Purificator La Fantana Numar de referinta: 000017 | Liceul Tehnologic Alexandru Ioan Cuza Buzău | 7.500 lei |
| 27 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Scoala Gimnaziala Puiesti | 7.200 lei |
| 19 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ABONAMENT CAFEA | Directia Pentru Agricultura Judeteana Buzau | 5.880 lei |
| 30 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Purificator Lafantana | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 5.800 lei |
| 12 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament furnizare cafea | Compania De Apa SA Buzau | 5.640 lei |
| 23 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Scoala Gimnaziala Constantin Brancoveanu | 5.280 lei |
| 17 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet servicii La Fantana | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 4.800 lei |
| 2 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament apa La Fantana | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 4.800 lei |
| 8 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Cafea La Fantana | Directia Pentru Agricultura Judeteana Buzau | 4.680 lei |
| 24 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Liceul Tehnologic" Henri Coandă" Municipiul Buzău | 4.560 lei |
| 24 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Purificator La Fantana - 2 buc pe perioada 01.09.2026 - 31.12.2027 | Scoala Gimnaziala Gheorghe Hariton | 4.144 lei |
| 28 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE DISTRIBUTIE DE APA DE MASA IN SISTEM PURIFICATOARE | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 3.360 lei |
| 9 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 3.060 lei |
| 23 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Abonament La Fantana | Comuna Cătina | 2.520 lei |
| 30 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Purificator La Fantana | Liceul Pentru Deficienti De Vedere Buzau | 2.240 lei |
| 30 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Distributie apa potabila | Domenii Prest Serv S.R.L. | 1.680 lei |
| 28 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE DISTRIBUTIE APA ÎN SISTEM WATERCOOLER | Institutia Prefectului Judetul Buzau | 1.280 lei |
| 22 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Apa plata distribuita cu dozatoare de apa | Centrul Cultural Florica Cristoforeanu | 1.020 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Pasul următor, 4 din 4
Ce fac primarii, consilierii și parlamentarii?