Banii publici în județul Buzău, firme
General Autocom SRL
Achizițiile publice câștigate de General Autocom SRL (cod fiscal 4103483) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
386 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
107
Instituții
30
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Lucrează pentru 26 primării din județ.
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
- Comuna Poșta Câlnău171 mii lei
1 achiziție
- Consiliul Județean Buzău28 mii lei
15 achiziții
- Comuna Ziduri14 mii lei
3 achiziții
8 achiziții
2 achiziții
- Comuna Pardoși8.895 lei
1 achiziție
- Comuna Glodeanu Siliștea8.430 lei
2 achiziții
4 achiziții
- Comuna Vintilă Vodă7.485 lei
2 achiziții
- Orașul Pogoanele6.822 lei
2 achiziții
- Comuna Vîlcelele6.054 lei
3 achiziții
- Comuna Chiojdu5.707 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Unitatea Militara 01454 Buzau5.267 lei
3 achiziții
- Comuna Mărăcineni4.975 lei
2 achiziții
- Comuna Chiliile4.962 lei
1 achiziție
- Ministerul Apararii - U.M. 020004.784 lei
1 achiziție
- Comuna Vernești3.675 lei
1 achiziție
- Comuna Scutelnici3.616 lei
2 achiziții
- Muzeul Judetean Buzau3.414 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Comuna Gherăseni3.140 lei
1 achiziție
- Comuna Robeasca3.094 lei
1 achiziție
- Spital Municipal Ramnicu Sarat3.023 lei
2 achiziții
- Centrul De Transfuzie Sanguina Buzau3.011 lei
2 achiziții
- Comuna Bălăceanu2.991 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Orașul Pătârlagele2.706 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Ministerul Apararii - 018472.584 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
- Comuna Poșta Câlnău171 mii lei
Autoutilitara
29 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Pardoși8.895 lei
DA40334262
13 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
REPARATIE RENAULT - TRAFIC cf deviz
28 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Reparatie DACIA -DUSTER
9 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri6.048 lei
Reparatie DACIA DUSTER cf deviz
17 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Consiliul Județean Buzău5.643 lei
REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz
25 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Consiliul Județean Buzău5.501 lei
REPARATIE DACIA JOGGER cf deviz
15 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz
4 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiliile4.962 lei
Revizie auto Dacia Duster
3 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Ministerul Apararii - U.M. 020004.784 lei
Revizie -DACIA DUSTER II cf deviz
7 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri4.625 lei
Revizie si reparatie MASTER III cf deviz
6 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiojdu4.512 lei
SERVICII DE REPARARE DACIA DUSTER
22 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Siliștea4.477 lei
REPARATIE DACIA DUSTER
27 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Mărăcineni4.132 lei
Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)
5 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele4.070 lei
revizie dacia duster
25 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Siliștea3.953 lei
Revizie -DACIA DUSTER
16 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vintilă Vodă3.818 lei
Revizie auto cf constatare / oferta
1 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 01454 Buzau3.759 lei
REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz
18 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești3.675 lei
Revizie DACIA -DUSTER II cf deviz
12 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vintilă Vodă3.667 lei
REPARATIE-- Dacia Duster II cf deviz
22 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Reparatie SANDERO II cf deviz
16 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri3.570 lei
REVIZIE SI REPARATIE FIAT DUCATO
11 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Scutelnici3.492 lei
REVIZIE SI REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz
25 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vîlcelele3.312 lei
ACHIZITIE SERVICII REPARATIE DACIA DUSTER BZ 20 CLV
26 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Revizie tehnica auto (Renault Trafic III conform deviz)
12 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 29 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Autoutilitara | Comuna Poșta Câlnău | 171.134 lei |
| 13 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | DA40334262 | Comuna Pardoși | 8.895 lei |
| 28 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REPARATIE RENAULT - TRAFIC cf deviz | Centrul Județean Pentru Artele Spectacolului Și Cultură ''george Ciprian'' Buzău | 8.361 lei |
| 9 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Reparatie DACIA -DUSTER | Directia Sanitara Veterinara Si Pentru Siguranta Alimentelor Buzau | 6.363 lei |
| 17 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Reparatie DACIA DUSTER cf deviz | Comuna Ziduri | 6.048 lei |
| 25 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz | Consiliul Județean Buzău | 5.643 lei |
| 15 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REPARATIE DACIA JOGGER cf deviz | Consiliul Județean Buzău | 5.501 lei |
| 4 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz | Inspectoratul De Politie Al Judetului Buzau | 5.292 lei |
| 3 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Revizie auto Dacia Duster | Comuna Chiliile | 4.962 lei |
| 7 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Revizie -DACIA DUSTER II cf deviz | Ministerul Apararii - U.M. 02000 | 4.784 lei |
| 6 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Revizie si reparatie MASTER III cf deviz | Comuna Ziduri | 4.625 lei |
| 22 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE REPARARE DACIA DUSTER | Comuna Chiojdu | 4.512 lei |
| 27 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REPARATIE DACIA DUSTER | Comuna Glodeanu Siliștea | 4.477 lei |
| 5 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2) | Comuna Mărăcineni | 4.132 lei |
| 25 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | revizie dacia duster | Orașul Pogoanele | 4.070 lei |
| 16 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Revizie -DACIA DUSTER | Comuna Glodeanu Siliștea | 3.953 lei |
| 1 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Revizie auto cf constatare / oferta | Comuna Vintilă Vodă | 3.818 lei |
| 18 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz | Unitatea Militara 01454 Buzau | 3.759 lei |
| 12 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Revizie DACIA -DUSTER II cf deviz | Comuna Vernești | 3.675 lei |
| 22 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REPARATIE-- Dacia Duster II cf deviz | Comuna Vintilă Vodă | 3.667 lei |
| 16 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Reparatie SANDERO II cf deviz | Agentia Judeteana Pentru Plati Si Inspectie Sociala Buzau | 3.608 lei |
| 11 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REVIZIE SI REPARATIE FIAT DUCATO | Comuna Ziduri | 3.570 lei |
| 25 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | REVIZIE SI REPARATIE DACIA DUSTER II cf deviz | Comuna Scutelnici | 3.492 lei |
| 26 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ACHIZITIE SERVICII REPARATIE DACIA DUSTER BZ 20 CLV | Comuna Vîlcelele | 3.312 lei |
| 12 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Revizie tehnica auto (Renault Trafic III conform deviz) | Inspectoratul De Jandarmi Judetean Buzau | 3.271 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Pasul următor, 4 din 4
Ce fac primarii, consilierii și parlamentarii?