Banii publici în județul Buzău, firme
Forest & Garden Import Export SRL
Achizițiile publice câștigate de Forest & Garden Import Export SRL (cod fiscal 17634819) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
277 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
171
Instituții
30
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Lucrează pentru 40 primării din județ.
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
- Sport Club Municipal Gloria Buzau24 mii lei
6 achiziții
- Comuna Săhăteni23 mii lei
2 achiziții
- Comuna Vernești21 mii lei
5 achiziții
- Comuna Ulmeni18 mii lei
10 achiziții
6 achiziții
- Comuna Pietroasele14 mii lei
6 achiziții
- Comuna Smeeni12 mii lei
4 achiziții
- Domenii Prest Serv S.R.L.11 mii lei
13 achiziții
- Orașul Pogoanele11 mii lei
4 achiziții
- Comuna Valea Salciei11 mii lei
4 achiziții
- Comuna Gălbinași6.229 lei
5 achiziții
- Comuna Luciu6.037 lei
4 achiziții
- Comuna C.A. Rosetti5.348 lei
5 achiziții
- Comuna Săgeata5.340 lei
4 achiziții
- Comuna Calvini5.187 lei
1 achiziție
- Comuna Balta Albă4.930 lei
2 achiziții
3 achiziții
- Comuna Brăești4.298 lei
1 achiziție
- Comuna Scutelnici3.392 lei
2 achiziții
3 achiziții
- Comuna Largu3.326 lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Bratilesti3.318 lei
2 achiziții
- Comuna Padina3.306 lei
1 achiziție
- Comuna Odăile3.008 lei
2 achiziții
- Comuna Chiliile2.864 lei
1 achiziție
- Comuna Scorțoasa2.829 lei
1 achiziție
- Ministerul Apararii - 018472.777 lei
2 achiziții
- Orașul Nehoiu2.576 lei
2 achiziții
- Comuna Chiojdu2.495 lei
3 achiziții
- Comuna Amaru2.459 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
- Comuna Săhăteni20 mii lei
Tractor pentru tuns gazon Husqvarna TC 220T
20 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau14 mii lei
Masina de spalat pardoseli
15 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Pietroasele12 mii lei
Tractor pentru tuns gazon Husqvarna TC 112
11 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești12 mii lei
Diverse
8 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Consumabile Husqvarna + motounealta + motoferastrau
7 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Calvini5.187 lei
Consumabile + reparatie Husqvarna
3 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Valea Salciei5.111 lei
Consumabile Husqvarna + motoferastrau+ compresor
13 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Smeeni4.784 lei
Consumabile
2 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Smeeni4.337 lei
Consumabile
24 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Brăești4.298 lei
Consumabile Husqvarna + motoferastrau
10 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ulmeni4.031 lei
Pachet scule cu motor
1 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele3.985 lei
consumabile + reparatie motocoasa
28 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau3.983 lei
PULVERIZATOR +DRUJBA
10 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ulmeni3.674 lei
Piese si accesorii pentru masini-unelte
21 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele3.577 lei
consumabile motocoase + reparatie motocoasa
5 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ulmeni3.380 lei
Elagaj de arbori si tunderea gardurilor vii
31 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Săhăteni3.330 lei
Consumabile Husqvarna + reparatie
5 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Padina3.306 lei
1 buc Motoferastrau Elagaj cf oferta
16 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești3.275 lei
Consumabile
31 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau3.170 lei
Masina tuns Husqvarna
9 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiliile2.864 lei
Consumabile pentru motounelte
8 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Scorțoasa2.829 lei
Consumabile Husqvarna
15 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Scutelnici2.807 lei
Consumabile Husqvarna + motounealta Husqvarna
2 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Consumabile pentru motounelte
13 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Bratilesti2.540 lei
Consumabile Husqvarna
20 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 20 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Tractor pentru tuns gazon Husqvarna TC 220T | Comuna Săhăteni | 19.835 lei |
| 15 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Masina de spalat pardoseli | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 14.050 lei |
| 11 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Tractor pentru tuns gazon Husqvarna TC 112 | Comuna Pietroasele | 12.397 lei |
| 8 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Diverse | Comuna Vernești | 11.619 lei |
| 7 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile Husqvarna + motounealta + motoferastrau | Spitalul De Psihiatrie Si Pentru Masuri De Siguranta Sapoca | 7.449 lei |
| 3 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile + reparatie Husqvarna | Comuna Calvini | 5.187 lei |
| 13 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile Husqvarna + motoferastrau+ compresor | Comuna Valea Salciei | 5.111 lei |
| 2 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile | Comuna Smeeni | 4.784 lei |
| 24 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile | Comuna Smeeni | 4.337 lei |
| 10 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile Husqvarna + motoferastrau | Comuna Brăești | 4.298 lei |
| 1 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet scule cu motor | Comuna Ulmeni | 4.031 lei |
| 28 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | consumabile + reparatie motocoasa | Orașul Pogoanele | 3.985 lei |
| 10 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PULVERIZATOR +DRUJBA | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 3.983 lei |
| 21 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Piese si accesorii pentru masini-unelte | Comuna Ulmeni | 3.674 lei |
| 5 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | consumabile motocoase + reparatie motocoasa | Orașul Pogoanele | 3.577 lei |
| 31 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Elagaj de arbori si tunderea gardurilor vii | Comuna Ulmeni | 3.380 lei |
| 5 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile Husqvarna + reparatie | Comuna Săhăteni | 3.330 lei |
| 16 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | 1 buc Motoferastrau Elagaj cf oferta | Comuna Padina | 3.306 lei |
| 31 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile | Comuna Vernești | 3.275 lei |
| 9 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Masina tuns Husqvarna | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 3.170 lei |
| 8 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile pentru motounelte | Comuna Chiliile | 2.864 lei |
| 15 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile Husqvarna | Comuna Scorțoasa | 2.829 lei |
| 2 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile Husqvarna + motounealta Husqvarna | Comuna Scutelnici | 2.807 lei |
| 13 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile pentru motounelte | Asociatia De Dezvoltare Intercomunitara ”sarata Monteoru” Buzau | 2.696 lei |
| 20 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Consumabile Husqvarna | Scoala Gimnaziala Bratilesti | 2.540 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.