Banii publici în județul Buzău, firme
Energomat Dinamic SRL
Achizițiile publice câștigate de Energomat Dinamic SRL (cod fiscal 33611990) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
475 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
36
Instituții
11
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Buda158 mii lei
13 achiziții
- Comuna Pardoși153 mii lei
1 achiziție
- Comuna Racovițeni58 mii lei
3 achiziții
- Comuna Podgoria43 mii lei
5 achiziții
- Comuna Ziduri41 mii lei
7 achiziții
- Comuna Murgești7.093 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului6.656 lei
1 achiziție
- Spital Municipal Ramnicu Sarat3.700 lei
1 achiziție
- Comuna Luciu2.412 lei
1 achiziție
- Comuna Gherăseni1.012 lei
2 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
- Comuna Pardoși153 mii lei
Furnizare si montaj statie de incarcare hibrida - 82 kw
5 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda90 mii lei
Servicii de intretinere a sistemului de iluminat public
26 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Racovițeni55 mii lei
Sistem fotovoltaic trifazat 10.23 kw on grid
7 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Podgoria20 mii lei
lucrari de instalare electrica
11 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda18 mii lei
Instalatie electrica statie incarcare vehicule
21 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri17 mii lei
Demontat ghirlande festive
14 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda17 mii lei
Instalatie electrica statie reincarcare vehicule
21 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda11 mii lei
Instalatie electrica statie reincarcare vehicule
21 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri11 mii lei
Reparatie iluminat public
25 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Podgoria11 mii lei
Lucrari de instalatii electrice
12 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Podgoria8.270 lei
Lucrari de instalatii electrice
2 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Murgești7.093 lei
Executie instalatie iluminat cf necesar / oferta
18 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului6.656 lei
Reparatie instalatie electrica
3 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri5.727 lei
Instalatie electrica treceri de pietoni
25 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Spital Municipal Ramnicu Sarat3.700 lei
MASURARE SI EMITERE BULETIN DE VERIFICARE PRIZE DE PAMANT
25 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda3.019 lei
Realizare instalatie de racordare statie incarcare vehicule
19 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.915 lei
Instalatii utilizare statii reincarcare vehicule
11 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Podgoria2.698 lei
Lucrari de instalatii electrice
7 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Ziduri2.614 lei
Interventie iluminat public
8 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.541 lei
Realizare instalatie racordare statie incarcare vehicule dispensar uman
16 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.430 lei
Instalatie racoradre SPA 4
19 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.430 lei
Instalatie racordare SPA 3
19 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.430 lei
Instalatie racordare SPA 2 si SPAU 3
19 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda2.430 lei
Instalatie racordare SPA 1 si SPAU 1
11 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Luciu2.412 lei
Instalatie iluminat public
27 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 5 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Furnizare si montaj statie de incarcare hibrida - 82 kw | Comuna Pardoși | 153.201 lei |
| 26 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de intretinere a sistemului de iluminat public | Comuna Buda | 90.000 lei |
| 7 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Sistem fotovoltaic trifazat 10.23 kw on grid | Comuna Racovițeni | 54.600 lei |
| 11 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | lucrari de instalare electrica | Comuna Podgoria | 20.289 lei |
| 21 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie electrica statie incarcare vehicule | Comuna Buda | 17.902 lei |
| 14 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Demontat ghirlande festive | Comuna Ziduri | 17.393 lei |
| 21 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie electrica statie reincarcare vehicule | Comuna Buda | 17.297 lei |
| 21 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie electrica statie reincarcare vehicule | Comuna Buda | 11.027 lei |
| 25 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Reparatie iluminat public | Comuna Ziduri | 10.875 lei |
| 12 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Lucrari de instalatii electrice | Comuna Podgoria | 10.828 lei |
| 2 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Lucrari de instalatii electrice | Comuna Podgoria | 8.270 lei |
| 18 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Executie instalatie iluminat cf necesar / oferta | Comuna Murgești | 7.093 lei |
| 3 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Reparatie instalatie electrica | Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului | 6.656 lei |
| 25 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie electrica treceri de pietoni | Comuna Ziduri | 5.727 lei |
| 25 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | MASURARE SI EMITERE BULETIN DE VERIFICARE PRIZE DE PAMANT | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 3.700 lei |
| 19 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Realizare instalatie de racordare statie incarcare vehicule | Comuna Buda | 3.019 lei |
| 11 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatii utilizare statii reincarcare vehicule | Comuna Buda | 2.915 lei |
| 7 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Lucrari de instalatii electrice | Comuna Podgoria | 2.698 lei |
| 8 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Interventie iluminat public | Comuna Ziduri | 2.614 lei |
| 16 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Realizare instalatie racordare statie incarcare vehicule dispensar uman | Comuna Buda | 2.541 lei |
| 19 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie racoradre SPA 4 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 19 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie racordare SPA 3 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 19 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie racordare SPA 2 si SPAU 3 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 11 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie racordare SPA 1 si SPAU 1 | Comuna Buda | 2.430 lei |
| 27 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Instalatie iluminat public | Comuna Luciu | 2.412 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Pasul următor, 4 din 4
Ce fac primarii, consilierii și parlamentarii?