Banii publici în județul Buzău, firme
Dorucons Proiect Pdt SRL
Achizițiile publice câștigate de Dorucons Proiect Pdt SRL (cod fiscal 38202902) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
112 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
19
Instituții
7
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Chiojdu38 mii lei
4 achiziții
- Comuna Colți18 mii lei
1 achiziție
- Comuna Calvini15 mii lei
3 achiziții
- Comuna Viperești14 mii lei
1 achiziție
- Comuna Siriu13 mii lei
5 achiziții
- Comuna Vernești8.000 lei
3 achiziții
- Comuna Gura Teghii6.500 lei
2 achiziții
Cele mai mari achiziții
- Comuna Colți18 mii lei
SERVICII DE PROIECTARE LUCRARI REPARATII PRAG DE FUND SAT ALUNIS
8 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Viperești14 mii lei
Documentatie tehnico economica
29 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiojdu10 mii lei
SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA
15 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiojdu10 mii lei
SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA
27 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiojdu10 mii lei
SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA
27 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Calvini9.560 lei
SERVICII DE PROIECTARE PENTRU REPARATII LA AMENAJARE SI IMPREJMUIRE TEREN COMUNA CALVINI
10 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Chiojdu8.000 lei
SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA
24 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Siriu4.000 lei
Servicii de evaluare costuri lucrari si intocmire device estimative
28 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Gura Teghii3.400 lei
EVALUARE COST ESTIMATIV CONSTRUIRE HALA METALICA, S=236MP
17 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Gura Teghii3.100 lei
ESTIMARE COST ESTIMATIV LUCRARI DE CONS PLATFORMA BETONATA
17 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești3.000 lei
intretinere curenta si reparatii drumuri
26 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Calvini3.000 lei
Intocmire deviz de lucrari pentru evaluare pagube
15 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Siriu3.000 lei
ESTIMARE COST ESTIMATIV LUCRARI PENTRU OBIECTIVELE AFECTATE DE FEN HIDROMETEOROLOGICE
8 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești3.000 lei
SERVICII DE PROIECTARE LUCRARI PUBICE
13 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Siriu3.000 lei
Servicii de proiectare pentru lucrari in regim de urgenta
28 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Calvini2.500 lei
INTOCMIRE DEVIZ: LUCRARI DE REPARATII A VOPSITORIEI LA SEDIUL PRIMARIEI CALVINI
25 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești2.000 lei
SERVICII DE PROIECTARE LUCRARI PUBICE
8 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Siriu2.000 lei
Servicii de evaluare si intocmire devize
26 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Siriu1.000 lei
Servicii de consultanta pentru participarea in comisia de receptie a lucrarilor
29 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 8 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE LUCRARI REPARATII PRAG DE FUND SAT ALUNIS | Comuna Colți | 17.700 lei |
| 29 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Documentatie tehnico economica | Comuna Viperești | 13.700 lei |
| 15 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA | Comuna Chiojdu | 10.000 lei |
| 27 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA | Comuna Chiojdu | 10.000 lei |
| 27 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA | Comuna Chiojdu | 10.000 lei |
| 10 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE PENTRU REPARATII LA AMENAJARE SI IMPREJMUIRE TEREN COMUNA CALVINI | Comuna Calvini | 9.560 lei |
| 24 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE TEHNICA | Comuna Chiojdu | 8.000 lei |
| 28 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de evaluare costuri lucrari si intocmire device estimative | Comuna Siriu | 4.000 lei |
| 17 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | EVALUARE COST ESTIMATIV CONSTRUIRE HALA METALICA, S=236MP | Comuna Gura Teghii | 3.400 lei |
| 17 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ESTIMARE COST ESTIMATIV LUCRARI DE CONS PLATFORMA BETONATA | Comuna Gura Teghii | 3.100 lei |
| 26 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | intretinere curenta si reparatii drumuri | Comuna Vernești | 3.000 lei |
| 15 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Intocmire deviz de lucrari pentru evaluare pagube | Comuna Calvini | 3.000 lei |
| 8 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ESTIMARE COST ESTIMATIV LUCRARI PENTRU OBIECTIVELE AFECTATE DE FEN HIDROMETEOROLOGICE | Comuna Siriu | 3.000 lei |
| 13 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE LUCRARI PUBICE | Comuna Vernești | 3.000 lei |
| 28 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de proiectare pentru lucrari in regim de urgenta | Comuna Siriu | 3.000 lei |
| 25 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | INTOCMIRE DEVIZ: LUCRARI DE REPARATII A VOPSITORIEI LA SEDIUL PRIMARIEI CALVINI | Comuna Calvini | 2.500 lei |
| 8 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE PROIECTARE LUCRARI PUBICE | Comuna Vernești | 2.000 lei |
| 26 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de evaluare si intocmire devize | Comuna Siriu | 2.000 lei |
| 29 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de consultanta pentru participarea in comisia de receptie a lucrarilor | Comuna Siriu | 1.000 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.