Banii publici în județul Buzău, firme
Domas Insurance Broker De Asigurare SRL
Achizițiile publice câștigate de Domas Insurance Broker De Asigurare SRL (cod fiscal 23884240) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
174 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
26
Instituții
12
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Comuna Stîlpu93 mii lei
5 achiziții
- Orașul Pogoanele19 mii lei
6 achiziții
- Comuna Costești18 mii lei
1 achiziție
- Comuna Unguriu6.156 lei
2 achiziții
3 achiziții
- Comuna Boldu5.500 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Minzalesti5.406 lei
1 achiziție
- Comuna Cernătești5.023 lei
1 achiziție
- Liceul Tehnologic Lopatari4.915 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Comuna Luciu3.594 lei
2 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
- Comuna Stîlpu85 mii lei
Servicii de asigurare pentru cladiri si bunuri
12 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Costești18 mii lei
ASIGURARE PENTRU CLADIRI ,BUNURI SI RASPUNDERE PJ
11 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele9.765 lei
RCA pe 12 luni microbuz electric
12 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Boldu5.500 lei
Asigurare facultativa ”toate riscurile ” pentru imobilul Primariei pe 12 luni
31 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele5.406 lei
RCA 12 luni - microbuz scolar
6 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Minzalesti5.406 lei
RCA 12 LUNI OPEL MOVANO
22 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Stîlpu5.406 lei
Achizitie servicii de asigurare de raspundere civila auto
11 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Cernătești5.023 lei
RCA 12 luni
14 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Liceul Tehnologic Lopatari4.915 lei
rca 12 luni microbuz B8
11 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Unguriu4.705 lei
rca 12 microbuz B1
11 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
CASCO 12 LUNI AUTOTURISM
8 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
RCA 12 LUNI B4 AUTOUTILITARA
14 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
RCA 12 LUNI B1 Autoutilitara
7 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
RCA 12 LUNI B8 AUTOUTILITARA
14 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Luciu2.097 lei
RCA 12 LUNI B8 Microbuz
1 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele1.534 lei
RCA pe 12 luni autospeciala pompieri
21 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Luciu1.497 lei
RCA 12 LUNI AUTOTURISM B8
18 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Stîlpu1.469 lei
Achizitie Asigurare RCA
12 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Unguriu1.451 lei
rca 12 autoutilitara B8
24 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Stîlpu1.323 lei
Servicii de asigurare de Raspundere civila auto
14 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele1.264 lei
RCA dacia duster
24 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
RCA 12 LUNI B7 autoturism
8 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
RCA 12 LUNI B8 autoturism
14 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele764 lei
RCA buldoexcavator
22 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele622 lei
asigurare RCA pe 12 luni - tractoras
11 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 12 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de asigurare pentru cladiri si bunuri | Comuna Stîlpu | 85.108 lei |
| 11 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ASIGURARE PENTRU CLADIRI ,BUNURI SI RASPUNDERE PJ | Comuna Costești | 17.602 lei |
| 12 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA pe 12 luni microbuz electric | Orașul Pogoanele | 9.765 lei |
| 31 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Asigurare facultativa ”toate riscurile ” pentru imobilul Primariei pe 12 luni | Comuna Boldu | 5.500 lei |
| 6 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 luni - microbuz scolar | Orașul Pogoanele | 5.406 lei |
| 22 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI OPEL MOVANO | Scoala Gimnaziala Minzalesti | 5.406 lei |
| 11 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Achizitie servicii de asigurare de raspundere civila auto | Comuna Stîlpu | 5.406 lei |
| 14 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 luni | Comuna Cernătești | 5.023 lei |
| 11 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | rca 12 luni microbuz B8 | Liceul Tehnologic Lopatari | 4.915 lei |
| 11 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | rca 12 microbuz B1 | Comuna Unguriu | 4.705 lei |
| 8 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | CASCO 12 LUNI AUTOTURISM | Directia Judeteana De Evidenta A Persoanelo Buzau | 3.376 lei |
| 14 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI B4 AUTOUTILITARA | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 3.041 lei |
| 7 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI B1 Autoutilitara | Consiliul Local Unguriu - Serviciul Apa Canal | 2.667 lei |
| 14 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI B8 AUTOUTILITARA | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 2.234 lei |
| 1 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI B8 Microbuz | Comuna Luciu | 2.097 lei |
| 21 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA pe 12 luni autospeciala pompieri | Orașul Pogoanele | 1.534 lei |
| 18 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI AUTOTURISM B8 | Comuna Luciu | 1.497 lei |
| 12 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Achizitie Asigurare RCA | Comuna Stîlpu | 1.469 lei |
| 24 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | rca 12 autoutilitara B8 | Comuna Unguriu | 1.451 lei |
| 14 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de asigurare de Raspundere civila auto | Comuna Stîlpu | 1.323 lei |
| 24 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA dacia duster | Orașul Pogoanele | 1.264 lei |
| 8 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI B7 autoturism | Directia Judeteana De Evidenta A Persoanelo Buzau | 943 lei |
| 14 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA 12 LUNI B8 autoturism | Centrul Judetean De Cultura Si Arta Buzau | 817 lei |
| 22 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RCA buldoexcavator | Orașul Pogoanele | 764 lei |
| 11 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | asigurare RCA pe 12 luni - tractoras | Orașul Pogoanele | 622 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.