Banii publici în județul Buzău, firme
Andreas Nicodar Smart SRL
Achizițiile publice câștigate de Andreas Nicodar Smart SRL (cod fiscal 38105349) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
448 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
65
Instituții
17
din județul Buzău
De la cine a primit bani
- Școala Gimnazială Ion Roșca Cochirleanca151 mii lei
3 achiziții
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu60 mii lei
14 achiziții
- Scoala Gimnaziala Topliceni49 mii lei
3 achiziții
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului35 mii lei
7 achiziții
- Scoala Gimnaziala Buda34 mii lei
5 achiziții
- Gradinita Cu Program Prelungit Mugurasii29 mii lei
3 achiziții
- Spital Municipal Ramnicu Sarat26 mii lei
9 achiziții
- Scoala Gimnaziala Ziduri18 mii lei
6 achiziții
- Scoala Gimnaziala Gheorghe Vernescu10 mii lei
5 achiziții
- Scoala Gimnaziala Comuna Balaceanu7.898 lei
1 achiziție
2 achiziții
- Comuna Podgoria6.055 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Murgesti4.281 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Valcelele3.843 lei
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Ghergheasa3.077 lei
2 achiziții
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Racoviteni826 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
- Școala Gimnazială Ion Roșca Cochirleanca80 mii lei
PACHET ARTICOLE DE PAPETARIE SI BIROTICA
18 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Școala Gimnazială Ion Roșca Cochirleanca42 mii lei
PACHET CARTI, DICTIONARE SI ATLASURI
17 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Topliceni39 mii lei
PACHET RECHIZITE SCOLARE
18 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Școala Gimnazială Ion Roșca Cochirleanca30 mii lei
PACHET MOBILIER NECONVENTIONAL
17 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu24 mii lei
PACHET GAZON ARTIFICIAL
15 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Gradinita Cu Program Prelungit Mugurasii13 mii lei
produse de curatenie
7 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului13 mii lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI UZ GOSPODARESC
22 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Ziduri11 mii lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC
16 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Buda9.659 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC
7 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu9.256 lei
PACHET ARTICOLE UZ GOSPODARESC
7 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Topliceni8.858 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI UZ GOSPODARESC
23 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Buda8.264 lei
PACHET FURNITURI
7 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
PACHET MATERIALE CURATENIE
23 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Comuna Balaceanu7.898 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC
9 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Buda7.556 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC
8 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
PACHET MATERIALE CURATENIE
26 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu6.890 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC
22 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Buda6.565 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC
10 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Podgoria6.055 lei
Produse de curatenie
20 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului5.896 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE
7 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Spital Municipal Ramnicu Sarat5.709 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE
24 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Spital Municipal Ramnicu Sarat5.182 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE
11 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
-
13 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu4.930 lei
PACHET MATERIALE CURATENIE
20 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Spital Municipal Ramnicu Sarat4.909 lei
MATERIALE GOSPODARESTI
28 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 18 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ARTICOLE DE PAPETARIE SI BIROTICA | Școala Gimnazială Ion Roșca Cochirleanca | 79.698 lei |
| 17 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET CARTI, DICTIONARE SI ATLASURI | Școala Gimnazială Ion Roșca Cochirleanca | 41.533 lei |
| 18 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET RECHIZITE SCOLARE | Scoala Gimnaziala Topliceni | 38.501 lei |
| 17 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MOBILIER NECONVENTIONAL | Școala Gimnazială Ion Roșca Cochirleanca | 30.000 lei |
| 15 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET GAZON ARTIFICIAL | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 23.750 lei |
| 7 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | produse de curatenie | Gradinita Cu Program Prelungit Mugurasii | 13.262 lei |
| 22 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului | 13.045 lei |
| 16 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Ziduri | 11.355 lei |
| 7 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Buda | 9.659 lei |
| 7 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ARTICOLE UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 9.256 lei |
| 23 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Topliceni | 8.858 lei |
| 7 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET FURNITURI | Scoala Gimnaziala Buda | 8.264 lei |
| 23 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE | Gradinita Cu Program Prelungit Mugurasii | 8.174 lei |
| 9 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Comuna Balaceanu | 7.898 lei |
| 8 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Buda | 7.556 lei |
| 26 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE | Gradinita Cu Program Prelungit Mugurasii | 7.344 lei |
| 22 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 6.890 lei |
| 10 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE SI ARTICOLE UZ GOSPODARESC | Scoala Gimnaziala Buda | 6.565 lei |
| 20 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Produse de curatenie | Comuna Podgoria | 6.055 lei |
| 7 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE | Scoala Gimnaziala Valea Ramnicului | 5.896 lei |
| 24 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 5.709 lei |
| 11 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 5.182 lei |
| 13 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | - | Scoala Gimnaziala Constantin Brancoveanu | 5.023 lei |
| 20 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MATERIALE CURATENIE | Scoala Gimnaziala Nr1 Rimnicelu | 4.930 lei |
| 28 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | MATERIALE GOSPODARESTI | Spital Municipal Ramnicu Sarat | 4.909 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Pasul următor, 4 din 4
Ce fac primarii, consilierii și parlamentarii?