Banii publici în județul Buzău, firme
Ama Fortuna Sports SRL
Achizițiile publice câștigate de Ama Fortuna Sports SRL (cod fiscal 34310553) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
262 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
59
Instituții
24
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Lucrează pentru 12 primării din județ.
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
- Sport Club Municipal Gloria Buzau75 mii lei
15 achiziții
- Liceul Tehnologic Vernesti50 mii lei
1 achiziție
- Comuna Vernești26 mii lei
10 achiziții
- Liceul Tehnologic I.A.R. Pogoneanu26 mii lei
1 achiziție
- Comuna Săhăteni15 mii lei
4 achiziții
- Unitatea Militara 0183811 mii lei
2 achiziții
- Comuna Gălbinași8.295 lei
1 achiziție
- Comuna Largu7.793 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Clubul Sportiv Municipal Buzau4.208 lei
2 achiziții
- Comuna Grebănu3.740 lei
3 achiziții
2 achiziții
2 achiziții
- Comuna Padina3.026 lei
1 achiziție
- Comuna Cochirleanca2.964 lei
3 achiziții
- Comuna Valea Rîmnicului2.939 lei
1 achiziție
- Comuna Topliceni2.559 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Scoala Gimnaziala Podgoria1.600 lei
1 achiziție
- Comuna Rușețu1.564 lei
1 achiziție
- Orașul Pogoanele1.525 lei
1 achiziție
1 achiziție
- Comuna Puiești884 lei
2 achiziții
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
- Liceul Tehnologic Vernesti50 mii lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
20 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Liceul Tehnologic I.A.R. Pogoneanu26 mii lei
PACHET ECHIPAMENTE SPORTIVE
15 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau20 mii lei
ECHIPAMENT SPORTIV FOTBAL
10 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau18 mii lei
Pachet echipament atletism
8 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau12 mii lei
Poarta fotbal 5x2M
13 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Săhăteni12 mii lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
10 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau11 mii lei
ACCESORII SPORTIVE
5 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Unitatea Militara 018389.868 lei
Pachet Obiecte inventar Sportiv - 65
14 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Gălbinași8.295 lei
PLASE PROTECTIE
7 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Largu7.793 lei
PACHET ECHIPAMENTE SPORTIVE
1 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
PORTI HANDBAL
1 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Sport Club Municipal Gloria Buzau4.132 lei
PACHET SERVICII IMPRIMARE FOTBAL
10 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești4.089 lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
28 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești4.017 lei
ARTICOLE SPORTIVE
31 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Clubul Sportiv Municipal Buzau3.382 lei
Pachet echipament sportiv
11 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești3.361 lei
MATERIALE SPORTIVE
21 ianuarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești3.141 lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
17 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești3.052 lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
13 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Padina3.026 lei
echipament sportiv
10 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Valea Rîmnicului2.939 lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
15 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Topliceni2.559 lei
pachet echipament sportiv
7 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
PACHET MINGI
8 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Cochirleanca2.443 lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
4 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești2.244 lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
26 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vernești2.066 lei
PACHET ECHIPAMENT SPORTIV
20 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 20 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Liceul Tehnologic Vernesti | 49.966 lei |
| 15 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENTE SPORTIVE | Liceul Tehnologic I.A.R. Pogoneanu | 26.315 lei |
| 10 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ECHIPAMENT SPORTIV FOTBAL | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 20.331 lei |
| 8 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet echipament atletism | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 18.395 lei |
| 13 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Poarta fotbal 5x2M | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 12.397 lei |
| 10 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Săhăteni | 11.983 lei |
| 5 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ACCESORII SPORTIVE | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 11.174 lei |
| 14 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet Obiecte inventar Sportiv - 65 | Unitatea Militara 01838 | 9.868 lei |
| 7 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PLASE PROTECTIE | Comuna Gălbinași | 8.295 lei |
| 1 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENTE SPORTIVE | Comuna Largu | 7.793 lei |
| 1 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PORTI HANDBAL | Scoala Gimnaziala Maxenu , Com. Tintesti | 6.281 lei |
| 10 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET SERVICII IMPRIMARE FOTBAL | Sport Club Municipal Gloria Buzau | 4.132 lei |
| 28 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Vernești | 4.089 lei |
| 31 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ARTICOLE SPORTIVE | Comuna Vernești | 4.017 lei |
| 11 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet echipament sportiv | Clubul Sportiv Municipal Buzau | 3.382 lei |
| 21 ianuarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | MATERIALE SPORTIVE | Comuna Vernești | 3.361 lei |
| 17 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Vernești | 3.141 lei |
| 13 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Vernești | 3.052 lei |
| 10 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | echipament sportiv | Comuna Padina | 3.026 lei |
| 15 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Valea Rîmnicului | 2.939 lei |
| 7 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | pachet echipament sportiv | Comuna Topliceni | 2.559 lei |
| 8 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET MINGI | Scoala Gimnaziala "Sfantul Apostol Andrei" | 2.514 lei |
| 4 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Cochirleanca | 2.443 lei |
| 26 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Vernești | 2.244 lei |
| 20 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PACHET ECHIPAMENT SPORTIV | Comuna Vernești | 2.066 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.