Banii publici în județul Buzău, firme
Alex Company SRL
Achizițiile publice câștigate de Alex Company SRL (cod fiscal 5153234) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
244 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
337
Instituții
30
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Lucrează pentru 57 primării din județ.
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
- Muzeul Judetean Buzau27 mii lei
20 achiziții
- Comuna Vernești18 mii lei
5 achiziții
- Comuna Breaza14 mii lei
3 achiziții
1 achiziție
- Orașul Pogoanele11 mii lei
4 achiziții
- Comuna Merei7.449 lei
8 achiziții
- Consiliul Județean Buzău7.079 lei
12 achiziții
- Comuna Gura Teghii5.990 lei
3 achiziții
- Comuna Pîrscov5.426 lei
4 achiziții
- Ministerul Apararii - 018475.399 lei
11 achiziții
- Scoala Gimnaziala Com. Vadu Pasii5.392 lei
2 achiziții
- Comuna Pietroasele4.639 lei
11 achiziții
- Comuna Pănătău4.195 lei
4 achiziții
- Comuna Năeni4.143 lei
2 achiziții
- Comuna Mărăcineni4.049 lei
3 achiziții
- Comuna Vadu Pașii3.654 lei
1 achiziție
- Comuna Grebănu3.626 lei
3 achiziții
- Comuna Săgeata3.618 lei
5 achiziții
- Casa Judeteana De Pensii Buzau3.444 lei
9 achiziții
4 achiziții
- Comuna Cătina3.256 lei
4 achiziții
6 achiziții
- Scoala Gimnaziala Siriu3.168 lei
1 achiziție
- Comuna Cilibia3.032 lei
3 achiziții
- Scoala Gimnaziala Costesti2.856 lei
3 achiziții
- Comuna Cochirleanca2.825 lei
3 achiziții
4 achiziții
- Comuna Calvini2.772 lei
1 achiziție
4 achiziții
- Comuna Tisău2.560 lei
4 achiziții
Cele mai mari achiziții
- Comuna Vernești15 mii lei
Pachet
8 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Mapa catifea cu placuta gravata
26 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Muzeul Judetean Buzau12 mii lei
PANOU ALUMINIU COMPOZIT A0
14 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Breaza10 mii lei
PLACUTA NUME STRADA 50 x 15cm - REFLECTORIZANTA
27 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pogoanele8.058 lei
placute inamtriculare galbene + certificate inregistrare
26 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Muzeul Judetean Buzau7.452 lei
Capac protectie- din plexiglas transparent
14 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Com. Vadu Pasii4.900 lei
INSIGNA DIAMETRU 60 MM
14 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Pîrscov4.855 lei
Panou informativ si autocolante Proiect PNRR
26 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Gura Teghii4.770 lei
Autocolant informativ - 10x10cm
23 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Vadu Pașii3.654 lei
caseta luminoasa
16 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Merei3.584 lei
Indicator rutier
14 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Mărăcineni3.554 lei
PLACUTA INREGISTRARE MOPEDE
14 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Breaza3.306 lei
Panou Aluminiu Compozit 3000*1300 mm
29 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Năeni3.168 lei
Caseta din Plexiglas iluminata cu LED 1300mm*600mm
4 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Siriu3.168 lei
CASETA DENUMIRE INSTITUTIE
17 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Merei3.059 lei
Oglinda Rutiera 80cm
1 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Calvini2.772 lei
Placute gravate
4 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Muzeul Judetean Buzau2.759 lei
RAMA CLICK FORMAT A1
14 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Grebănu2.560 lei
PLACUTA INMATRICULARE TRACTOARE / REMORCI / ATELAJE - 300x150mm
24 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Cilibia2.312 lei
Autocolant informativ - 10x10cm
30 iulie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Consiliul Județean Buzău2.248 lei
Pachet materiale de informare si promovare
8 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Costesti2.088 lei
Roll-up 150x200 cm
15 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Pachet Stampile
13 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
Sapca personalizata
15 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Săgeata1.920 lei
PLACUTA INMATRICULARE TRACTOARE / REMORCI / ATELAJE - 300x150mm
11 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 8 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet | Comuna Vernești | 14.529 lei |
| 26 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Mapa catifea cu placuta gravata | Centrul Cultural Si Educational Al. Marghiloman Buzau | 12.396 lei |
| 14 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PANOU ALUMINIU COMPOZIT A0 | Muzeul Judetean Buzau | 12.153 lei |
| 27 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PLACUTA NUME STRADA 50 x 15cm - REFLECTORIZANTA | Comuna Breaza | 10.412 lei |
| 26 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | placute inamtriculare galbene + certificate inregistrare | Orașul Pogoanele | 8.058 lei |
| 14 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Capac protectie- din plexiglas transparent | Muzeul Judetean Buzau | 7.452 lei |
| 14 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | INSIGNA DIAMETRU 60 MM | Scoala Gimnaziala Com. Vadu Pasii | 4.900 lei |
| 26 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Panou informativ si autocolante Proiect PNRR | Comuna Pîrscov | 4.855 lei |
| 23 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Autocolant informativ - 10x10cm | Comuna Gura Teghii | 4.770 lei |
| 16 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | caseta luminoasa | Comuna Vadu Pașii | 3.654 lei |
| 14 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Indicator rutier | Comuna Merei | 3.584 lei |
| 14 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PLACUTA INREGISTRARE MOPEDE | Comuna Mărăcineni | 3.554 lei |
| 29 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Panou Aluminiu Compozit 3000*1300 mm | Comuna Breaza | 3.306 lei |
| 4 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Caseta din Plexiglas iluminata cu LED 1300mm*600mm | Comuna Năeni | 3.168 lei |
| 17 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | CASETA DENUMIRE INSTITUTIE | Scoala Gimnaziala Siriu | 3.168 lei |
| 1 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Oglinda Rutiera 80cm | Comuna Merei | 3.059 lei |
| 4 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Placute gravate | Comuna Calvini | 2.772 lei |
| 14 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | RAMA CLICK FORMAT A1 | Muzeul Judetean Buzau | 2.759 lei |
| 24 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PLACUTA INMATRICULARE TRACTOARE / REMORCI / ATELAJE - 300x150mm | Comuna Grebănu | 2.560 lei |
| 30 iulie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Autocolant informativ - 10x10cm | Comuna Cilibia | 2.312 lei |
| 8 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet materiale de informare si promovare | Consiliul Județean Buzău | 2.248 lei |
| 15 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Roll-up 150x200 cm | Scoala Gimnaziala Costesti | 2.088 lei |
| 13 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Pachet Stampile | Inspectoratul De Politie Al Judetului Buzau | 2.083 lei |
| 15 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Sapca personalizata | Liceul Tehnologic Agricol Comuna Smeeni | 2.082 lei |
| 11 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | PLACUTA INMATRICULARE TRACTOARE / REMORCI / ATELAJE - 300x150mm | Comuna Săgeata | 1.920 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Pasul următor, 4 din 4
Ce fac primarii, consilierii și parlamentarii?