Banii publici în județul Buzău, firme
Abc Insurance S.A.
Achizițiile publice câștigate de Abc Insurance S.A. (cod fiscal 9438013) de la instituțiile cu sediul în județul Buzău, 1 ianuarie – 30 septembrie 2026.
Valoare
236 mii lei
partea firmei, la asocieri
Achiziții câștigate
16
Instituții
13
din județul Buzău
Ce arată registrele publice
- Lucrează pentru 12 primării din județ.
Fapte din SEAP și din registrul ANAF, fără nicio concluzie despre legalitate. Toate legăturile. Drept la replică: contact@xbuzau.ro.
De la cine a primit bani
- Comuna Glodeanu Siliștea58 mii lei
2 achiziții
- Comuna Amaru44 mii lei
1 achiziție
- Comuna Cochirleanca22 mii lei
1 achiziție
- Orașul Pătârlagele19 mii lei
1 achiziție
- Comuna Scorțoasa18 mii lei
1 achiziție
- Comuna Unguriu14 mii lei
2 achiziții
- Scoala Gimnaziala Merei14 mii lei
1 achiziție
- Comuna Padina11 mii lei
1 achiziție
- Comuna Viperești11 mii lei
1 achiziție
- Comuna Movila Banului9.800 lei
1 achiziție
- Comuna Breaza6.422 lei
2 achiziții
- Comuna Topliceni5.001 lei
1 achiziție
- Comuna Buda4.800 lei
1 achiziție
Cele mai mari achiziții
- Comuna Amaru44 mii lei
servicii de asigurare bunuri imobile de interes public local + asigurare pagube aduse tertilor
31 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Siliștea34 mii lei
Asigurarea cladirilor si/sau a altor bunuri apartinand persoanelor juridice pentru riscurile de ince
20 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Glodeanu Siliștea24 mii lei
SERVICII DE ASIGURAREA A BUNURILOR
18 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Cochirleanca22 mii lei
SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR
9 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Orașul Pătârlagele19 mii lei
Servicii de asigurare a bunurilor ale U.A.T. Oraș Pătârlagele pentru risc de incendiu și calamități
23 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Scorțoasa18 mii lei
SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR
8 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Scoala Gimnaziala Merei14 mii lei
ASIGURARI CLADIRI SI BUNURI SCOLI,GRADINITE,SALI DE SPORT
25 martie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Padina11 mii lei
Servicii de asigurare bunuri imobile cf oferta
15 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Viperești11 mii lei
Asigurare bunuri
15 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Movila Banului9.800 lei
Achizitie servicii de asigurare a bunurilor
2 iunie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Unguriu7.997 lei
SERVICII DE ASIGURAREA A BUNURILOR
1 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Unguriu5.866 lei
SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR
3 aprilie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Topliceni5.001 lei
servicii de asigurare a bunurilor
20 mai 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Buda4.800 lei
SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR
24 august 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Breaza4.190 lei
Servicii de asigurare a autovehiculelor
30 septembrie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
- Comuna Breaza2.232 lei
COMUNA BREAZA SERVICII DE ASIGURARE A AUTO
24 februarie 2026, cumpărare directă (permisă sub pragul legal)
| Data | Ce | Instituția | Valoare |
|---|---|---|---|
| 31 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | servicii de asigurare bunuri imobile de interes public local + asigurare pagube aduse tertilor | Comuna Amaru | 43.559 lei |
| 20 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Asigurarea cladirilor si/sau a altor bunuri apartinand persoanelor juridice pentru riscurile de ince | Comuna Glodeanu Siliștea | 34.004 lei |
| 18 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE ASIGURAREA A BUNURILOR | Comuna Glodeanu Siliștea | 23.880 lei |
| 9 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR | Comuna Cochirleanca | 22.299 lei |
| 23 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de asigurare a bunurilor ale U.A.T. Oraș Pătârlagele pentru risc de incendiu și calamități | Orașul Pătârlagele | 18.911 lei |
| 8 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR | Comuna Scorțoasa | 17.650 lei |
| 25 martie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | ASIGURARI CLADIRI SI BUNURI SCOLI,GRADINITE,SALI DE SPORT | Scoala Gimnaziala Merei | 13.693 lei |
| 15 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de asigurare bunuri imobile cf oferta | Comuna Padina | 11.390 lei |
| 15 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Asigurare bunuri | Comuna Viperești | 10.565 lei |
| 2 iunie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Achizitie servicii de asigurare a bunurilor | Comuna Movila Banului | 9.800 lei |
| 1 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE ASIGURAREA A BUNURILOR | Comuna Unguriu | 7.997 lei |
| 3 aprilie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR | Comuna Unguriu | 5.866 lei |
| 20 mai 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | servicii de asigurare a bunurilor | Comuna Topliceni | 5.001 lei |
| 24 august 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | SERVICII DE ASIGURARE A BUNURILOR | Comuna Buda | 4.800 lei |
| 30 septembrie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | Servicii de asigurare a autovehiculelor | Comuna Breaza | 4.190 lei |
| 24 februarie 2026cumpărare directă (permisă sub pragul legal) | COMUNA BREAZA SERVICII DE ASIGURARE A AUTO | Comuna Breaza | 2.232 lei |
Sursa: SEAP, setul publicat de ANAP pe data.gov.ro (licență CC BY 4.0), actualizat la 6 octombrie 2026. Valorile sunt cele declarate în SEAP, fără TVA, pentru instituțiile cu sediul în județul Buzău. Acordurile-cadru sunt plafoane, nu bani cheltuiți, și apar separat. Persoanele fizice autorizate nu sunt numite. Prezența în această listă nu indică nicio neregulă: sunt contracte publice, atribuite conform datelor din SEAP. Drept la replică: contact@xbuzau.ro. Corecturi: contact@xbuzau.ro.
Ai parcurs toți pașii
Datele sunt actualizate în fiecare dimineață.